your movie guide

Twój progres

0%

Oceniłeś 0/15 filmów. Oceń 15 więcej & sprawdź co obejrzeć dziś wieczorem!

umbrin umbrin napisał(a) o Ostatnia rodzina (7)

Genialne aktorstwo Ogrodnika jak zawsze. Oryginalne, miejscami. ciężko przyswajalne. Nie chciałbym drugi raz oglądać ttego filmu. 7,5.

.

Przecież Ogrodnik był aktorsko najgorszy. Ta rola jest przesadzona, co niestety bardzo widać przy zniuansowanej kreacji Koniecznej.

.

Ogrodnik był bajeczny aktorsko. Sposób mówienia, gesty ciała. Dawno w polskim kinie nie widziałem takiego czadu. Zdziwiłem się, że to Seweryn dostał nagrodę w Gdyni,. Potem przekonałem się, że Ogrodnik już wcześniej dostał za mistrzostwo świata w "Chce się żyć", a Seweryn nie i wszystko się wyjaśniło. Konieczna zaś była irytująca.

.

Co do Seweryna to jestem pod wrażeniem, że gra imitacyjnie. Potrafi gdzieś zgubić siebie i znaleźć swojego bohatera. To samo zauważyłem u Koniecznej. U Ogrodnika widzę grającego Ogrodnika, a nie Tomka Beksińskiego. Miałem wrażenie, że już go takim w innych filmach widziałem, a takiego Seweryna nie miałem okazji zobaczyć.

.

Ogrodnik po raz kolejny zachwyca. Niezrozumiany, nieobliczalny, szalony, samotny i okrutny. Konieczna przy nim była oceanem spokoju, pomieszaniem słabości, ale też mało spektakularnej siły. Poruszający film, do którego nie chce się wracać, gdyż oferuje zbyt dużą dawkę przygnębienia.

.

Ten film jest paszkwilem na Tomka, a wychodzi tak przez aktorskie lenistwo Ogrodnika, który zatrzymał się aktorsko na "|Chce się żyć" i nie zamiaru wchodzić w niuanse i odcienie. A wystarczy obejrzeć filmy z Tomkiem w akcji - było tam szaleństwo i magia. W wykonaniu Ogrodnika jest zwykłym debilem dręczącym swoją rodzinę.

.

Tomek został pokazany w tym filmie jako postać jednowymiarowa, ktoś, kto wrzeszczy na rodziców, rozwala szafki, wyrzuca telewizor przez okno – mówił Wiesław Weiss, autor książki "Tomek Beksiński. Portret prawdziwy".

.

To w sumie sztuka zagrać tak samo w "Chce się żyć" i w "Nie chce się żyć" ;)

.

@Pilotka Jak również lubisz tego aktora to polecam "Jesteś bogiem" gdzie gra hiphopowca i "Disco polo" gdzie gra niehiphopowca oczywiście ;).

.

Dziękuję :) "Jesteś bogiem" oczywiście oglądałam, ale "Disco polo" muszę nadrobić :)

.

Nie, nie musisz ;)

.

Nie muszę, ale chcę :P Teraz lepiej? :)

.

Podwyższam ocenę do 8, bo od 10 dni film nie wychodzi mi z głowy.

.

Zaloguj się aby skomentować lub połącz przez Dołącz przez Facebook